Přihlášení
Alena Klečková
Společné zrození

Rituály

U rituálů VŽDY nabízím možnost prožít celý rituál jen mezi námi dvěma (platí i pro rituály jako je uctění těhotné ženy, uctění ženy po porodu nebo pojmenování a přivítání dítěte - zde navíc i s miminkem), popřípadě lze ale samozřejmě pozvat kohokoli dalšího. Záleží JEN na Vás, kdo se rituálu zúčastní.

Předporodní rituál – cestou za společným zrozením

Úkolem předporodního rituálu je příprava ženy na porod a následnou roli matky. Je zcela přirozené, že se nastávající maminka, zvláště prvorodička obává všeho nového. Prožívá obavy nebo strachy, ať už z porodu samotného, nebo z toho, jaké to bude po něm, až bude miminko na světě. Pomocí tohoto rituálu můžeme s jejími strachy pracovat, zbavit ji jejích obav, popřát jí krásný porod a uctít ji jako matku. Dalším důležitým aspektem tohoto rituálu je spojení žen, které jsou nastávající mamince blízké. Právě tyto ženy jí mohou pomoci a podpořit ji na její cestě k porodu a k mateřství. Nedílnou součástí je také péče o těhotnou ženu, vyzdvihnutí její krásy a důležitosti, ale také poděkování ženám ostatním, které se na rituálu mohou podílet. Je ideální, pokud si nastávající maminka k rituálu přizve ženy, které má ráda, kterým věří a jsou pro ni přínosem. Naprosto skvělé je, pokud se jedná i o ženy z více generací nebo z rodu těhotné maminky. Nic z toho ale samozřejmě není nutností, rituál můžeme provést pouze při setkání nás dvou.

Rituál Rebozo 

Zavírání kostí pomáhá doslova uzavřít tělo matky, které se v mnoha směrech v období těhotenství a porodu „otevře“. Během obřadu jsou pánevní kosti staženy zpět do před - těhotenské polohy a tím je také usnadněno zavinování dělohy. Rituál může také pomoci novopečené mamince uzavřít se energeticky. Těhotenství i porod mohou být obdobím zranitelnosti, jak po fyzické tak i psychické stránce. Tento rituál pomůže ženě nabýt stabilitu a obřadně uzavřít těhotenství a porod.

Tento rituál ale zároveń také může pomoci při jakémkoli druhu vyčerpání nebo jako pomoc po stresové události, kterou potřebujeme uzavřít (potrat, úmrtí, rozchod, rozvod...)

  • pomáhá při jakémkoli druhu vyčerpání
  • usnadní zavinování dělohy
  • pomůže ženě nabýt stabilitu
  • uzavře tělo po fyzické stránce – pomocí šátků jsou pánevní kosti staženy do původní polohy
  • uzavře tělo po stránce psychické, duševní i duchovní
  • pomůže obřadně uzavřít Vaše těhotenství
  • pomůže obřadně uzavřít Váš porod a to zvlášť v případě, pokud byl náročný nebo traumatický
  • po císařském řezu
  • po potratu
  • stresová událost, kterou potřebujeme uzavřít (úmrtí, rozchod, rozvod...)

 

Přivítání a pojmenování dítěte

Přejete si slavnostně přivítat Vaše děťátko na tomto světě? Uctít ho jako nového člena Vaší rodiny, poděkovat mu a společně oslavit jeho příchod k Vám? Rádi byste Vaše miminko přivítali nějak speciálně, obřadně, jinak než je běžné, nebo zkrátka jen způsobem, který se navrací k našim dávným kořenům a je ve spojení s různými silami? Právě pro Vás je zde tento rituál spojený s nádherou nového zrození. Jeho součástí je také slavnostní pojmenování miminka, poděkování rodičům i Matce Zemi, možnost ustanovení kmotrů. Členové rodiny mohou nově zrozené dítě obdarovat, požehnat mu nebo popřát do budoucího života. Rituál je vhodný i pro starší sourozence, které díky němu cítí svoji důležitou úlohu staršího sourozence a nemusí tak dojít k pocitu odstrčení novým členem rodiny. Rituál lze spojit s hostinou, požehnáním mamince nebo celé nové rodině.

Poporodní rituál – uctění ženy jako matky, popřípadě spojené s přivítáním miminka

Jste na miminko sama? Nebo se tatínek z nějakého důvodu nemůže nebo nechce rituálu zúčastnit? Nevadí, zvládneme to společně jen Vy, miminko a já. Lze také provést rituál pouze na oslavu a uctění matky - kdy miminko pohlídá někdo z blízkých osob.

Poporodní rituál společný – přivítání miminka, uctění ženy jako matky, oslava role otce

Přejete si společně přivítat Vaše děťátko? Poděkovat si navzájem, uctít ženu jako matku, oslavit roli tatínka, dát důležitost staršímu sourozenci, být si v přítomný okamžik co nejblíže, naladit se společně na nový počátek a společné zrození Vaší rodiny? Moc ráda Vás potom tímto rituálem provedu.

Rituál - uctění ženy

Každá žena si zaslouží pozornost a pocit uctění a péče. Při tomto rituálu se očistíte od nefunkčního, společně podpoříme Vaše sny a plány a především uctíme Vaše tělo a dodáme mu výživnou sílu.

Rituál odvahy a nových začátků

Mnoho z nás nosí v sobě samých plán k něčemu novému. Může se ale stát, že nenacházíme tu správnou odvahu, abychom začali na našem plánu nebo přání pracovat. Pomocí tohoto rituálu se pokusíme zažehnout plamínek odvahy, nechat jej v nás plápolat nebo hořet a pomocí toho plamínku začít uskutečňovat naše sny.

Rituál pro splnění přání

Máte nějaké přání a rády byste jeho splnění něčím podpořily? Pozitivní a mocná síla úplňku Vám může být práv v tomto velice nápomocna. Ráda Vás provedu i tímto rituálem a bude mi ctí být na začátku zrodu Vašeho přání a na počátku cesty k jeho splnění.

Zbavení se nepříjemného – očistný rituál

Pokud Vás něco trápí či bolí, přejete si zbavit se Vašich smutků, nedostatků a zlozvyků je tento rituál vhodný právě pro Vás.

Rituál ochrany

Máte pocit, že Vás něco obtěžuje, nebo je Vám něco nepříjemné? I v tomto případě je možné za pomoci rituálu situaci změnit, nebo alespoň pozitivně ovlivnit.

Rozchodový, rozvodový rituál

Rozešli jste se se svým partnerem, nebo rozvedli? Potřebujete za Vaším vztahem udělat pomyslnou tlustou čáru, ať už společně s bývalým partnerem nebo manželem, ale také jen sama nebo sám za sebe? Společně se můžeme vydat novou cestou a obřadně ukončit staré a nefunkční a rozloučit se.

Potratový rituál

Ráda Vám pomohu pomocí rituálu i v této nelehké situaci.

 

V případě zájmu mne prosím kontaktujte na:

 

Telefonním čísle:736 400 657

Nebo mi napište na: Kleckovaaja@seznam.cz

Těším se na setkání s Vámi