Rituál Rebozo – rituál zavírání kostí

R

Rituál zavírání kostí Vám může pomoci uzavřít Vaše těhotenství a porod a to po všech stránkách Vašeho já.

Tento rituál ale zároveń také může pomoci při jakémkoli druhu vyčerpání nebo jako pomoc po stresové události, kterou potřebujeme uzavřít (potrat, úmrtí, rozchod, rozvod…)

Zavírání kostí pomáhá doslova uzavřít tělo matky, které se v mnoha směrech v období těhotenství a porodu „otevře“. Během obřadu jsou pánevní kosti staženy zpět do před – těhotenské polohy a tím je také usnadněno zavinování dělohy.

Rituál může také pomoci novopečené mamince uzavřít se energeticky. Těhotenství i porod mohou být obdobím zranitelnosti, jak po fyzické tak i psychické stránce.

Tento rituál pomůže ženě nabýt stabilitu a obřadně uzavřít těhotenství, porod i období po stresovém vyčerpání.

Rituál zavírání kostí je tradičním poporodním obřadem latinskoamerických a mexických porodních asistentek. Ideálně se provádí třetí den po porodu, ovšem přínosný je zcela KDYKOLI. Dokonce i několik let po porodu! Nejčastěji se ale provádí na konci šestinedělí.

RITUÁL:

  • pomáhá při jakémkoli druhu vyčerpání;
  • usnadní zavinování dělohy;
  • pomůže ženě nabýt stabilitu;
  • uzavře tělo po fyzické stránce – pomocí šátků jsou pánevní kosti staženy do původní polohy;
  • uzavře tělo po stránce psychické, duševní i duchovní;
  • pomůže obřadně uzavřít Vaše těhotenství;
  • pomůže obřadně uzavřít Váš porod a to zvlášť v případě, pokud byl náročný nebo traumatický;
  • po císařském řezu;
  • po potratu;
  • stresová událost, kterou potřebujeme uzavřít (úmrtí, rozchod, rozvod…).

JAK RITUÁL PROBÍHÁ
Podrobnosti celého rituálu, jako jsou vůně, hudba, předběžný rozsah, možnosti apod. si domluvíme předem.
Samotný rituál zahájíme společným povídáním a očištěním prostoru. Pokud žena chce, následuje rituální bylinná koupel. Při koupeli i během následného rituálu nás bude doprovázet svět vůni, bylinek a relaxační hudby.

Poté se žena přesouvá na předem připravené lůžko, kde se pohodlně položí a za pomoci šátku dojde k uvolnění ženy. Následuje obřadní obvázání ženy za pomocí pěti šátků. Poté je žena ponechána v klidu sobě a svým pocitům a to tak dlouho, jak je to jen jí příjemné. O ukončení rituálu si tedy rozhoduje žena zcela sama. Následuje uvolnění ze šátků, prožití pocitů, možnost povídání si a očištění prostoru i ženy samotné.

Pokud je to jen trošku možné, doporučuji, aby si maminka domluvila na dobu rituálu hlídání svého miminka tatínkem, popřípadě pro miminko jinou blízkou osobou.

Působím v Brně Líšni, cena: 1200–1500 Kč (2 až 3 hodiny)

Těším se na setkání s Vámi