12 kouřových nocí

dvanÁCt kouřových nocí

Blíží se další významná část našeho kola roku – Zimní slunovrat, Yule, Kračun…

Jeho přesné datum se může mírně měnit, letos nám připadne na středu 21. prosince 2022.

Je to čas, kdy po nejkratším dni nastává nejdelší noc z celého roku.

Čas, kdy podle dávných tradic došlo ke zrození Boha Slunce. Odsud taky pochází křesťanské pojetí tohoto svátku a to zrození Ježíše 24.12. Dokonce i zdobení stromečku, tak jak jej známe dnes, má svůj původ v této dávné tradici. Dříve si rodiny nosily domů strom, aby tím uchránili ducha dřeva před chladem. Na strom potom věšeli různé potraviny, které měly sloužit jako pokrm pro duchy.

Čas, kdy je podle legend hranice mezi naším světem a světem zemřelých stále otevřena. V dávných dobách tak i dnes prostírali o jeden talíř při slavnostní večeři navíc, aby mohli poctít nečekané hosty. Ty, kteří na sebe při dnešní noci umí podle pověstí vzít lidskou podobu.

Zároveň také čas, který v sobě skrývá mnoho tajemství, zázraků a splněných přání.

Toto období je také úzce spojeno s tzv. obdobím 12 magických dní a nocí, nazývaných někdy jako čas 12 kouřových nocí.

Naši předkové věřili, že v den Slunovratu a poté po dobu 12 následujících dní a nocí se mohou v našich životech odehrávat zázraky. Věřili, že tento čas, je ten pravý pro splnění našich přání a tužeb.

♥  Možná i Ty máš nějaké tajné přání

♥  Možná si už dlouho něco přeješ

♥  Po něčem toužíš?

♥  A možná se to stále nezhmotnilo tak, jak bys ráda.

Naši předkové po tuto dobu důkladně sledovali cokoli, co si je jakýmkoli způsobem zavolalo.

Sledovali tak různá znamení, počasí, chování lidí a zvířat v jejich okolí, zároveň kladli důležitost na vše, co se kolem nich v tyto dny odehrávalo. Toto vše potom zpracovali a vytvořily na základě těchto informací jakési věštby pro příští rok.

Zároveň tento čas věnovali zpracování toho, co se během uplynulého roku odehrálo. Pouštěli, propouštěli, odpouštěli…Protože, chceme-li dát prostor vzniku něčeho nového, je nejprve v pořádku udělat tomu místo.

Možná Tě taky láká

propustit vše, co už ve svém životě nepotřebuješ

zjistit, co že Ti už vlastně neslouží

uzavřít to staré

uklidit v sobě samotné

ponořit se více do sebe

Nebo možná toužíš

zjistit po čem opravdu toužíš

se naučit více důvěřovat svému nitru

navnímat si, co se bude během následujícího roku odehrávat

najít cesty, jak dostáhnout svých cílů

Pokud ano, neváhej…právě pro tebe jsem vytvořila tento program

Po dobu 12 dní a nocí budeme společně hledat, pouštět, posilovat, léčit, propojovat, dočerpávat a mnohé další.

 

 Každý den ode mě ve Facebokové skupince dostaneš typ, na co se ten určitý den zaměřit.

Pokud ano, neváhej…právě pro tebe jsem vytvořila tento program. Já vím, co si asi teď říkáš…jak to budu stíhat, vždyť to je samá návštěva, odjíždíme na hory, nebo, konečně budu mít čas se trošku zastavit a na tohle rozhodně nebudu mít čas. 

Přečtení úkolu Ti nezabere víc než 5 minut.

Jeho plnění Tě povede k Tobě samotné a nebude nijak časově náročné (v minimální variantě si můžeš „jen“ uvědomovat, v maximální variantě si potom můžeš zapisovat a jednou denně si navíc věnovat 10 minut svého času na krátký rituál.

Necháš vše přicházet tak, jak má a vše se bude dít tak lehce, jako když tatínka od Popelky cvrknul do nosu pomyslný oříšek pro jeho dceru.

Po těchto 12 nocích budeš mít daleko víc jasno, co se svým životem.

A na konci našeho společného času budeš o pár pomyslných kilo toho, co s sebou možná už delší dobu nosíš, lehčí.

To už za těch maximálně 5 minut denně na přečtení si textu a pár minut navíc, při kterých ale budeš moct být kdekoli, kde zrovna bude potřeba a nikdo ani nepozná, že ses na chvilku zapřemýšlela, přece stojí.

Kdo tě meditací provede? 

Moje jméno je Jmenuji se Alena Klečková. Jsem celostní koučka a osobní trenérka se zaměřením na tělo, mysl i duši. Pracuji s myšlenkou, že naše tělo, mysl a emoce jsou jedním propojeným systémem a že je možné žít jakýkoli život, pokud víme, jaký jej chceme mít a uvěříme, že je to možné.

A jak to bude probíhat? 

Před začátkem kurzu Ti přijde pozvánka s odkazem do Facebookové skupiny, kde bude vše probíhat. Každý den od 21.12. 2022 po dobu 12 dní Ti sem vložím krátký text, jehož přečtení Ti nezabere víc, jak 5 minut. Během celého dne potom můžeš sledovat, zapisovat nebo na sebe jen text nechat působit, když si zrovna vzpomeneš. Na konci dne si potom můžeš udělat krátký rituál.

A jaká je cena?

Zvolila jsem částku 369 Kč.

 

A že je to zajímavě zvolené částka?

 

Máš pravdu, není zvolena náhodou. V rámci kurzu Ti prozradím tajemství těchto čísel.