Rituály

Přivítání a pojmenování dítěte
Přejete si slavnostně přivítat vaše děťátko na tomto světě? Uctít ho jako nového člena vaší rodiny, poděkovat mu a společně oslavit jeho příchod k vám? Rádi byste vaše miminko přivítali nějak speciálně, obřadně, jinak než je běžné, nebo zkrátka jen způsobem, který se navrací k našim dávným kořenům a je ve spojení s různými silami? Právě pro vás je zde tento rituál spojený s nádherou nového zrození. Jeho součástí může být také slavnostní pojmenování miminka, poděkování rodičům i Matce Zemi, možnost ustanovení kmotrů. Členové rodiny mohou nově zrozené dítě obdarovat, požehnat mu nebo popřát do budoucího života. Rituál je vhodný i pro starší sourozence, které díky němu cítí svoji důležitou úlohu staršího sourozence a nemusí tak dojít k pocitu odstrčení novým členem rodiny. Rituál lze spojit s hostinou, požehnáním mamince nebo celé nové rodině.

Poporodní rituál – uctění ženy jako matky, popřípadě spojené s přivítáním miminka

Jste na miminko sama? Nebo se tatínek z nějakého důvodu nemůže nebo nechce rituálu zúčastnit? Nevadí, zvládneme to společně jen vy, miminko a já. Lze také provést rituál pouze na oslavu a uctění matky – kdy miminko pohlídá někdo z blízkých osob.

Poporodní rituál společný – přivítání miminka, uctění ženy jako matky, oslava role otce

Přejete si společně přivítat vaše děťátko? Poděkovat si navzájem, uctít ženu jako matku, oslavit roli tatínka, dát důležitost staršímu sourozenci, být si v přítomný okamžik co nejblíže, naladit se společně na nový počátek a společné zrození vaší rodiny? Moc ráda vás potom tímto rituálem provedu.

Rituál – uctění ženy
Každá žena si zaslouží pozornost a pocit uctění a péče. Při tomto rituálu se očistíte od nefunkčního, společně podpoříme vaše sny a plány a především uctíme vaše tělo a dodáme mu výživnou sílu.

Rituál odvahy a nových začátků
Mnoho z nás nosí v sobě samých plán k něčemu novému. Může se ale stát, že nenacházíme tu správnou odvahu, abychom začali na našem plánu nebo přání pracovat. Pomocí tohoto rituálu se pokusíme zažehnout plamínek odvahy, nechat jej v nás plápolat nebo hořet a pomocí toho plamínku začít uskutečňovat naše sny.

Rituál pro splnění přání
Máte nějaké přání a rády byste jeho splnění něčím podpořily? Pozitivní a mocná síla úplňku vám může být práv v tomto velice nápomocna. Ráda vás provedu i tímto rituálem a bude mi ctí být na začátku zrodu vašeho přání a na počátku cesty k jeho splnění.

Zbavení se nepříjemného – očistný rituál
Pokud vás něco trápí či bolí, přejete si zbavit se vašich smutků, nedostatků a zlozvyků je tento rituál vhodný právě pro vás.

Rituál ochrany
Máte pocit, že vás něco obtěžuje, nebo je vám něco nepříjemné? I v tomto případě je možné za pomoci rituálu situaci změnit, nebo alespoň pozitivně ovlivnit.

Rozchodový, rozvodový rituál
Rozešli jste se se svým partnerem, nebo rozvedli? Potřebujete za vaším vztahem udělat pomyslnou tlustou čáru, ať už společně s bývalým partnerem nebo manželem, ale také jen sama nebo sám za sebe? Společně se můžeme vydat novou cestou a obřadně ukončit staré a nefunkční a rozloučit se.

Rituál rozloučení
V případě úmrtí dítěte či jiné blízké osoby, rozvodu či rozchodu

Působím v Brně Líšni

Těším se na setkání s vámi